BROSKYŇA ALBATROS - PODPNÍK ADESOTO

Kód: 99910946
Novinka
11,49 € / ks 9,58 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (30 ks)

Vznikla na pracovisku Botanickej záhrady Univerzity Komenského v Bratislave zámerným krížením odrôd Cresthaven x Luna.  Odrodu vyšľachtil významný šľachtiteľ Gustáv Čejka. V LRO bola registrovaná v roku 1993. Strom je normálneho, stredne silného až silného vzrastu. Habitus je polovzpriamený až mierne rozložitý. Rodivé výhonky sú matné, silné, dlhé, s veľmi krátkymi až krátkymi internódiami. Na výhonkoch sú husto zoskupené po dvoch a viac púčikov, ktoré pučia stredne skoro. Kvitne skoro až stredne skoro. Listy sú veľké, žliabkovité, bez antokyanového sfarbenia, na okraji jednoducho pílkovité. Pozitívom je nenáročnosť na agrotechniku, spoľahlivá rodivosť a vysoká kvalita plodov. Dozrieva 7 - 10 dní pred odrodou Redhaven (v polovici augusta) a jej odolnosť je vysoká voči chorobám aj mrazom. 

Odroda broskyne Albatros má zeleno-bielu dužinu sladkastej chuti, dozrieva stredne skoro až skoro. Plod je guľovitý, farba šupky je svetlozelená/oranžová s karmínovočerveným líčkom. Chuť je veľmi dobre aromatická, s nízkym obsahom cukru so šťavnatou dužinou. Stredne až tažšie oddeliteľná od kôstky. Rodivosť je stredná, pravidelná a má silná vzrast. Plody majú univerzálne využitie. 

Detailné informácie

Podrobný popis

 • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Prunus persica Albatros 
 • Ikona_miesto pre pestovanie  Miesto pre pestovanie - na pestovanie volíme slnečné a teplé stanovisko v najteplejších oblastiach, chránené pred severným vetrom

 • Vysadba Pri výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene. Stromček vsadíme do jamy a to tak, aby miesto štepenia/štepenie bolo cca 10 cm nad zemou a korene neboli zatočené nahor. Stromček zasypeme dobrou zeminou. Okolo stromu môžete urobiť zalievacu misku, aby voda neodtiekla preč a jeden z najdôležitejších bodov - stromček pripevníme ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom a dobre zakorenil 

 • Ikona_rez Povýsadbový rez má priamy vplyv nielen na rast stromčekov v nasledujúcich rokoch, ale i na ujatie. Ide najmä o zmenu pomeru medzi nadzemnou a podzemnou časťou stromu v prospech podzemnej. Zanedbanie tohto kroku vedie k zvýšenému výparu vody nadzemnou časťou. Nakoľko podzemná časť je v nepomere k nadzemnej, nedokáže naplno vykrývať tento výpar, čo vedie k vyschnutiu nadzemnej časti mladého stromčeka. Pri jesennej výsadbe režeme väčšinou koncom zimy alebo skoro na jar, pri jarnej výsadbe ihneď po zasadení. 
 • Ikona_opelovanie Opeľovanie - samoopelivá prospieva viac pri inej odrode 

 • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - je mrazuvzdorná

 • Ikona_podpnik Podpník - Adesoto

 • Ikona_plody Plod - plod je guľovitý, farba šupky je svetlozelená s karmínovočerveným líčkom. Chuť je veľmi dobre aromatická, s nízkym obsahom cukru so šťavnatou dužinou. Stredne až tažšie oddeliteľná od kôstky.

 • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - pol. VIII.

 • Ikona_skladovatelnost Skladovateľnosť - nie je vhodná na skladovanie

 • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 150 - 170 cm, voľnokorenný strom

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.