DEKORATÍVNY VIANOČNÝ STROMČEK (ČERVENÉ VEDIERKO + ČIAPKA)

Kód: 15378
Novinka
Neohodnotené
15,80 € / ks 13,17 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (10 ks)
Možnosti doručenia

Ak nie ste zrovna zástancom rezaných vianočných stromčekov, využiť môžete našu ponuku vianočných stromčekov v črepníku. Jedličky alebo smreky vytvoria pravú vianočnú atmosféru u vás doma. Stromček pestovaný v kvetináči môžete využiť celoročne. Počas vianočných sviatkov stromčeky spríjemnia atmosféru v byte, po zvyšok roka ozdobia vašu záhradu, balkón, či terasu. Vďaka zdobeniu na stromčeku potešíte každú vekovú kategóriu. Vedierko môžete následne použiť ako kontajner alebo obal na črepník.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Picea conica (Smrek biely)

  • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - obľubuje slnečné stanovisko, prípadne polotieň, najlepšie sa jej darí v ľahších, priepustných  pôdach. Dôležitá jej aj pravidelná závlaha, najmä počas prvých 2 - 3 rokov po výsadbe, avšak neznáša premokrenie 
  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - -34 °C 

  • Ikona_dozrievanie Termín výsadby - IV. - VI., IX. - XI.

  • Termin_kvitnutiaTermín kvitnutia - nekvitne
  • Ikona_vyska pri dodani Výška rastu - v dospelosti približne po 20 rokoch dosahuje výšku 1,8 - 2 m. Preto je vhodný aj na pestovanie v črepníku aj ako vianočný stromček. Je úplne mrazuvzdorný 

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 45 cm, strom sa dodáva s koreňovým balom, ktorý je uložený v kontajneri

  • Blot Farebnosť - farba ihličia je sýtozelená

 

Ako uľahčiť stromčeku prechod zo zimy do tepla?

Stromček v kontajneri je primárne určený na vonkajšie stanovisko. Ak ho chceme dočasne využiť ako vianočný stromček, je potrebné ho na prechod z vonkajšieho prostredia do interiéru pripraviť. Stromček postupne aklimatizujte, neodporúča sa priame a rýchle prenesienie z exteriéru do interiéru - stromček by mohol dostať teplotný šok. 

Ideálne by bolo stromček umiestniť najskôr napr. do predsiene alebo chodby, kde je vyššia teplota ako v exteriéri, ale zároveň nižšia ako miestnosti, kde bude umiestnený. Aklimatizovať ho nechajte pokojne 1 - 2 dni. Následne ho preneste do miestnosti, kde bude počas Vianoc umiestnený. Optimálna teplota v miestnosti by mala byť v rozmedzí 18 - 21 °C. Snažte sa dať stromček čo najďalej od zdroja sálavého tepla (radiátor, krb...). Veľmi dôležité je zabezpečiť stromčeku pravidelnú zálievku. Po skončení sviatkov je potrebné opäť urobiť aklimatizačný proces. Stromček v kontajneri môže zdobiť Vašu záhradu aj niekoľko rokov - a to buď v kontajneri, prípadne si ho môžete vysadiť do voľnej pôdy. Vyberáme vhodné stanovisko pre pestovanie - a to buď slnečné miesto, resp. polotieň s dobre priepustnou a výživnou pôdou. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: