PRÍPRAVOK NA ROZTOČE - APOLLO 50 SC (8 ml)
Kód: 8447Podrobný popis
Termín aplikácie - pri ošetrení jadrovín, kôstkovín a viniča pred kvetom ošetrujte na začiatku liahnutia lariev zo zimných vajíčok. Pri doporučovaných dávkach nebola doposiaľ na hlavných plodinách a kultivaroch pozorovaná fytotoxicita. Pred ošetrením väčšieho množstva okrasných rastlín sa však doporučuje overiť ich citlivosť k prípravku v daných miestnych podmienkach. Pri ošetrení niektorých druhov okrasných rastlín môže vytvárať farebný povlak na povrchu, ktorý však možno ľahko zmyť s vodou. Na zlepšenie a predĺženie akaricídneho účinku do postrekov pridajte 2,5 - 5 ml / 100 m2 Agrovitalu, čo predlžuje ochranné krytie a eliminuje vplyvy počasia. Prípravok Apollo je miešateľný s väčšinou bežne používaných insekticídov, fungicídov a emulgovateľných olejov. Nie je miešateľný s Bordóskou a sírovápennou zmiešaninou.
Opakované používanie akaricídov s rovnakým mechanizmom účinku môže viesť k rozvoju rezistentnej populácie roztočcov. K zabráneniu, alebo oddialeniu vývoja rezistencie doporučujeme používať prípravok Apollo nasledujúcim spôsobom:
- OVOCNÉ DREVINY: počas jednej vegetačnej sezóny aplikujte na tom istom pozemku prípravok obsahujúci účinnú látku clofentezine, hexythiazox, flufenoxuron, či iný akaricíd zo skupiny acylomočovín, najviac jedenkrát za sezónu.
- VINIČ HROZNORODÝ: prípravok Apollo aplikujte najviac jeden krát počas jednej vegetačnej sezóny a to len na začiatku, alebo najneskôr v strede sezóny.
- OKRASNÉ RASTLINY: prípravok Apollo používajte maximálne dvakrát počas jednej vegetačnej sezóny, nie však tesne za sebou. Ošetrenie je nutné striedať s inými prípravkami.
Ošetrenie drevín robte formou vysoko objemového postreku pri použití 10 - 20 litrov vody na 100 m2. Pri ošetrení ostatných plodín je treba voliť dávku v závislosti na type postrekovača a stave kultúry tak, aby bolo dosiahnuté dokonalé pokrytie rastlín aplikačným roztokom.

Systémovo pôsobiaci insekticíd vo forme vodou rozpustného prášku. Mospilan 20 SP je systémovo...

Meďnatý prípravok vo forme dispergovateľného koncentrátu na ochranu viniča proti peronospóre,...

Postrekový fungicíd vo forme vo vode rozpustných mikrogranuliek určený proti hubovým chorobám...

Prípravok proti cicavým a žravým škodcom a proti hubovým chorobám. Obsahuje dusíkaté listové...

Balíček obsahuje štyri rôzne druhy prípravkov na ochranu rastlín určených proti plesni uhorkovej...

Fungicídny prípravok na priame použitie vo forme kvapaliny k aplikácii bez riedenia určený na...

Prírodný totálny herbicíd proti burinám, riasam a machom. Neselektívny herbicíd na priame...

Postrekový insekticídny prípravok na priame použitie vo forme kvapaliny k aplikácii bez riedenia...

Selektívny, systémovo pôsobiaci listový herbicíd na ničenie odolných dvojklíčnolistových burín v...

Predjarný postrek predstavuje kombináciu prípravkov Mero Stefes a Karate Zeon 5 CS určená na...

Univerzálny fungicíd a baktericíd použiteľný proti širokému spektru hubových a baktériových...

Sanium Ultra je postrekový insekticídny prípravok vo forme vodnej emulzie typu olej - voda určený...

Pôdny mikrobiologický prípravok – huba Beauveria bassiana na zabránenie liahnutiu lariev...

Prípravok vo forme kvapalného koncentrátu určený na odpudzovanie krtkov v oblastiach, v ktorých...

Veľmi známy meďnatý prípravok na ochranu rôznych poľnohospodárskych plodín proti hubovým...

Postrekový neselektívny systémovo pôsobiaci herbicídny prípravok formulovaný na báze nového...
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.