GINKO DVOJLALOČNÉ - MARIKEN (SAMČIE)

Kód: 13328
32 € / ks 26,67 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (3 ks)

Ginko ´MARIKEN´ je mimoriadne dekoratívny ker. Ide o zakrslú formu ginkga, ktorá sa môže použiť v kríkovej forme do skalky alebo do záhonov. Takyto je vhodná do kvetináčov, ale musíme jej zabezpečiť dostatočnú závlahu. Koruna je malá a kompaktná. Jeho listy sú opadavé, typicky tvarované, svetlozelenej farby. Na jeseň sa sfarbujú do atraktívnych žltých odtieňov. Ginko si zasluhuje osobitnú pozornosť, pretože patrí medzi najstaršie rastliny na svete. Vďaka vysoko účinným liečivým vlastnostiam sa ginko považuje za jednu z najcennejších liečivých rastlín. Zlepšuje krvný obeh a cievy, upravuje nepravidelnú činnosť srdca, slúži ako prevencia infarktu a mozgových príhod, normalizuje krvný tlak, zlepšuje prekrvenie končatín, zvyšuje odolnosť ciev, rozširuje ich a zabraňuje usadzovaniu solí cholesterolu do cievnych stien, zlepšuje prekrvenie a činnosť mozgových buniek, pamäť a ďalšie mozgové funkcie, zvyšuje koncentráciu, spomaľuje starnutie, pozitívne pôsobí pri poruchách sluchu, „zvoneniu“ v ušiach a pri poruchách zraku a má pozitívne účinky pri liečbe Parkinsonovej a Alzhaimerovej choroby. Vysádzame ho do priepustnej záhradnej pôdy na slnečné alebo polotienisté stanovisko. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, len v prvých rokoch po výsadbe pravidelnú zálievku počas horúcich letných mesiacov. Po výsadbe vyžaduje oporu, aby lepšie odolávalo vetru a dobre zakorenilo.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Ginkgo biloba 'Mariken'
  • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - vysádzame ho do priepustnej pôdy na slnečné alebo polotienisté stanovisko.

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuvzdorná 

  • Ikona_dozrievanie Termín výsadby - IV. - IX.

  • Ikona_vyska pri dodani Výška rastu - dorastá do výšky 0,8 - 1 m

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - 30 cm 

  • Blot Farebnosť - listy sú opadavé, typicky tvarované, svetlozelenej farby. Na jeseň sa sfarbujú do atraktívnych žltých odtieňov

  • Ikona_plody Plod - bez plodov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: