Vážení zákazníci, v týchto dňoch expedujeme objednávky, ktoré boli vytvorené pred 15. októbrom a obsahujú okrem iného tovaru aj voľnokorenné ovocné stromy. Aktuálny čas expedície nových objednávok je odhadovaný na 7 - 10 dní od objednania. Ďakujeme za pochopenie.

MANDĽA WEISSE KRACHMANDEL® - PODPNÍK ADESOTO

Kód: 99910976
Novinka
12,49 € / ks 10,41 € bez DPH
EXPEDUJEME PO 20.10.2021 (207 ks)

Weisse Krachmandel je stará, overená odroda s dobre vyvinutým jadrom. Má mäkkú škrupinu, z ktorej sa jadro ľahko uvolňuje. Jadrá sú korenisto-sladkej chuti. Ich vonkajšia sivo-zelená šupka v zrelosti puká a odstraňujeme ju. Jedlé je jadro, ktoré je uzavreté v škrupine. Mandle väčšinou nie sú samoopelivé, potrebujú preto opeľovača. Kvetenstvo sa vyskytuje v marci až apríli a trvá až tri týždne. Ovocie sa začína tvoriť v 5. až 6. roku. Kvetné puky sa vyvíjajú na dvojročnom dreve po dvoch-troch. Ako najvhodnejší termín výsadby sa uprednostňuje skorší, jesenný termín. Rez po výsadbe však zásadne robíme až na jar. Korunu zapestujeme na voľnejší, presvetlenejší tvar a vždy sa snažíme o periodické presvetľovanie koruny ako zábezpeku dobrej rodivosti i zdravia stromu. Po 10. až 15. roku je vhodné mandle zmladiť.  

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Prunus amygdalus WEISSE KRACHMANDEL
  • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - darí sa jej vo vinohradníckych oblastiach s priemernou ročnou teplotou 9 až 10 °C. Mandli najviac vyhovujú mierne južné a juhovýchodné, od severu chránené svahy, prípadne južná a juhovýchodná stena domu. V žiadnom prípade ich nesmieme sadiť do mrazových dolín či do zamokrených ťažkých pôd. Na naše zimné podmienky je mandľa dobre adaptovaná, ale keďže z ovocnín kvitne na jar najskôr, býva neraz jej plodnosť závislá od jarných mrázikov. Kvety jej namŕzajú pri teplote pod −3 °C

  • Ikona_opelovanie Opeľovanie - cudzoopelivá (potrebuje opelovača)

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuvzdorná

  • Ikona_podpnik Podpník - Adesoto

  • Ikona_plody Plod - stredne veľký, sladko-korenistý, dobre uvolnitelný. Škrupina je mäkká

  • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - IX. - X.

  • Ikona_skladovatelnost Skladovateľnosť - dlhodobo

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - 130 - 150 cm, voľnokorenný strom

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.