Vážení zákazníci, v týchto dňoch expedujeme objednávky, ktoré boli vytvorené pred 15. októbrom a obsahujú okrem iného tovaru aj voľnokorenné ovocné stromy. Aktuálny čas expedície nových objednávok je odhadovaný na 7 - 10 dní od objednania. Ďakujeme za pochopenie.

SLIVKA POLOSKORÁ DWARF® - PODPNÍK ADESOTO

Kód: 99910934
Novinka
10,49 € / ks 8,74 € bez DPH
EXPEDUJEME PO 20.10.2021 (18 ks)

Dwarf® je poloskorá kompaktná zakrpatená odroda slivky, ktorá je pomerne odolná voči moniliovej hnilobe. Okrem toho je dobre mrazuvzdorná. Plody sú malé až stredne veľké 32 g, vajcovitého tvaru so žlto-ružovou farbou, dozrievajú v auguste. Dužina je sladká - žltozelená. Stredne dobre oddeliteľná od kôstky. Slivky pomáhajú v boji proti cukrovke, pomáhajú pri stavoch úzkosti, zvyšujú odolnosť proti stresu, pomáhajú udržiavať zdravé trávenie, bránia vzniku osteoporózy, udržujú zdravé srdce, pomáhajú redukovať hmotnosť, udržujú mladistvú pokožku... Sú vhodné aj na spracovanie napríklad v podobe výborných koláčov.

Detailné informácie

Podrobný popis

 • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Prunus domestica Dwarf 
 • Ikona_miesto pre pestovanie  Miesto pre pestovanie - slivkám sa najlepšie darí v nadmorských výškach okolo 300 - 500 m.n.m., s priemernou ročnou teplotou okolo 8 °C, v nie príliš živných a v stredne ťažkých, dobre priepustných, vlhkých pôdach. PH pôdy by malo byť vyššie ako 5. Stanovište by malo byť teplé, dostatočne chránené pred severnými vetrami, volíme skôr západnú až juhozápadnej stranu. Najmenší spon by mal byť o veľkosti 5 - 6 x 3 - 4 m.

 • Vysadba Pri výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene. Stromček vsaďte do jamy a to tak, aby miesto štepenia / štepenie bolo cca 10 cm nad zemou a korene neboli zatočené nahor. Stromček zasypte dobrou zeminou. Okolo stromu môžete urobiť  zalievacu misku, aby voda neodtiekla preč, a jeden z najdôležitejších bodov - stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom a dobre zakorenil. 

 • Ikona_rez Povýsadbový rez má priamy vplyv nielen na rast stromčekov v nasledujúcich rokoch, ale i na ujatie. Ide najmä o zmenu pomeru medzi nadzemnou a podzemnou časťou stromu v prospech podzemnej. Zanedbanie tohto kroku vedie k zvýšenému výparu vody nadzemnou časťou. Nakoľko podzemná časť je v nepomere k nadzemnej, nedokáže naplno vykrývať tento výpar, čo vedie k vyschnutiu nadzemnej časti mladého stromčeka. Pri jesennej výsadbe režeme väčšinou koncom zimy alebo skoro na jar, pri jarnej výsadbe ihneď po zasadení.

 • Ikona_opelovanie Opeľovanie - je vhodným opeľovačom k iným odrodám

 • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuvzdorná

 • Ikona_podpnik Podpník - Adesoto

 • Ikona_plody Plod - zaujímavý, stredne veľký, šupka je žlto-ružová a dužina je žlto-zelená, šťavnatý, s harmonickou sladkou chuťou

 • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - pol. VIII.

 • Ikona_skladovatelnost Skladovateľnosť - nie je vhodná na skladovanie

 • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 40 - 50 cm, voľnokorenný strom 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.