BAKLAŽÁN - NILO F1 (VRÚBĽOVANÁ PRIESADA)

Kód: 18800
Novinka
Neohodnotené
4,40 € / ks 3,67 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (1 ks)
Možnosti doručenia

Baklažán Nilo F1 je hybridná odroda baklažána, ktorá sa vyznačuje vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami a vysokou úrodou. Je to stredne veľká rastlina so vzpriameným rastom a tmavozelenými, lesklými listami. Plody baklažána Nilo F1 majú hladkú, lesklú a tmavofialovú pokožku, ktorá je hrubá a odolná voči poškodeniu.

Odrody Nilo F1 produkuje plody s hladkou, mäsitou a krémovo bielom dužinou. Majú typický tvar súperenia s predĺženou oválnou formou a zakrpateným koncom. Ich veľkosť sa pohybuje od 15 do 20 cm. Táto odroda je známa svojou jemnou chuťou, ktorá je ľahko nasýtená a nenápadne sladká. Je vynikajúcim prídavkom do rôznych jedál. Má mnoho kulinárskych využití a je často používaný v rôznych tradičných receptoch. Môže byť grilovaný, pečený, dusený, smažený alebo použitý ako základ pre rôzne omáčky a náplne. Jeho jemná chuť sa dobre hodí k rôznym prísadám, ako sú paradajky, cibuľa, cesnak, bylinky a olivový olej.

Baklažán Nilo F1 je nielen chutný, ale aj výživný. Obsahuje vlákninu, vitamín C, vitamín B6, draslík, meď, horčík a iné prospešné živiny. Je tiež nízkokalorický a obsahuje málo tuku, čo je vhodné pre tých, ktorí sa zaujímajú o zdravú stravu a chcú udržať si zdravú váhu.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov -Solanum melongena Nilo F1

  • Ikona_miesto pre pestovanie  Miesto pre pestovanie - baklažán sa najlepšie pestuje v dobre priepustnej pôde s dostatočným množstvom živín a pH v rozmedzí 6,0 až 7,0. Baklažán má radi pôdu, ktorá je bohatá na organické látky, pretože táto pôda pomáha udržiavať vlhkosť a zásobuje rastlinu dôležitými živinami. Ideálne je pripraviť pôdu na jeseň pred výsadbou baklažánu v nasledujúcej sezóne. Ak je pôda veľmi ťažká a hlinená, je vhodné ju zmiešať so zhnitým hnojom alebo kompostom a pieskom, aby sa zlepšila priepustnosť. Baklažán má radi aj slnečné miesta, a preto sa najlepšie pestuje na miestach so 6 až 8 hodinami slnečného žiarenia denne

  • Ikona_plody Plod - je podlhovastého tvaru s tmavofialovou až fialovou farbou a zaobleným tvarom. Priemerná dĺžka plodu je 12 cm. Dužina je hustá a jemná, s jemnou chuťou. 

  • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - baklažán dozrieva približne 60 až 80 dní po výsadbe. Dozrieva postupne a môžete ho zberať, keď má dostatočnú veľkosť a farbu. Väčšina odrôd baklažánu je zrelá, keď dosiahne dĺžku 10 až 20 cm, ale niektoré odrôdy môžu byť zrelé aj pri menšej alebo väčšej veľkosti

  • Ikona_hnojnie Spon a výsadba - výsadbu vo vonkajšom prostredí uskutočníme v priebehu mesiaca máj

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 20 - 30 cm, vrúbľovaná priesada, zakorenená rastlina v kontajneri (1 ks priesady)

 

Vrúbľovaná priesada:

  • rastlina je produktívnejšia oproti bežnej rastlinke vypestovanej zo semienka
  • rastlina je menej náchylná na choroby
  • plody dozrievajú skôr 
  • rastlina nie je tak citlivá na teplotné výkyvy ako rastlinka vypestovaná zo semienka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: