MELÓN ŽLTÝ - JENGA F1

Kód: 18803
Novinka
Neohodnotené
2,60 € / ks 2,17 € bez DPH
DOČASNE VYPREDANÉ
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Melón žltý Jenga F1 je hybridná odroda melóna, ktorá sa vyznačuje sladkou chuťou, vysokou kvalitou a atraktívnym vzhľadom. Tento melón je známy svojou žltou farbou dužiny a jemnou, aromatickou arómou. Plody melóna Jenga F1 majú oválny až eliptický tvar s hladkou a jemnou pokožkou. Ich veľkosť sa pohybuje od stredne veľkých až po veľké, priemerne od 1,5 kg do 2 kg. Melóny majú pevnú, šťavnatú dužinu s výraznou žltou farbou, ktorá je sladká, svieža a osviežujúca.

Rastlina je silná a vzpriamená s výhonkami pokrytými tmavozelenými listami. Jej rast je robustný a odolný voči chorobám, čo z nej robí vhodnú odrodu pre pestovanie v rôznych podmienkach. Rastlina je adaptabilná na vonkajšie aj vnútorné pestovanie, pričom je najlepšie pestovať ju na slnečnom a chránenom mieste.

Táto odroda je vhodná na priame konzumovanie. Jeho sladká a osviežujúca chuť ho robí výborným ako samostatné občerstvenie, súčasť ovocných šalátov alebo ingrediencia do rôznych dezertov. Má tiež vysoký obsah vody, čo ho robí skvelou voľbou na hydratáciu počas horúcich letných dní.

Okrem vynikajúcej chuti a vzhľadu melóna Jenga F1 obsahuje aj množstvo prospešných živín. Je bohatý na vitamín C, vitamín A, vlákninu a ďalšie dôležité živiny. Melóny majú tiež antioxidanty, ktoré prispievajú k zdraviu a posilňovaniu imunitného systému.

Melón Jenga F1 je skvelou voľbou pre pestovateľov, ktorí hľadajú vynikajúcu chuť, kvalitu a vizuálny efekt vo svojom záhradnom alebo pestovateľskom projekte. Jeho žltá farba a sladká chuť robia z melóna Jenga F1 skutočnú lahôdku, ktorá obohatí každý jedálniček.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Cucumis melo 'Jenga F1'

  • Ikona_miesto pre pestovanie  Miesto pre pestovanie - rastlina sa najlepšie darí v dobre priepustnej pôde bohatej na organické látky a s pH v rozmedzí 6,0 až 7,5. Pri výsadbe sa odporúča umiestniť semená do pripravených okrúhlych jamiek vzdialených od seba minimálne 1,5 metra

  • Ikona_plody Plod - je guľatého tvaru, stredne veľkého tvaru s hmotnosťou 1 - 2 kg, so žltou a až mierne ochrnutou kožou, ktorá je pokrytá slabou sieťou a má zlatožltú dužinu

  • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - v prípade pestovania zo semienka dozrieva po 80 - 100 dňoch. Čas dozrievania môže byť ovplyvnený rôznymi faktormi, ako sú teplota, vlhkosť, dostupnosť živín a slnečné svetlo. Všeobecne platí, že melóny dozrievajú v letných mesiacoch a sú zrejme na konci svojho dozrievania, keď sa stonky začnú sušiť a plody sa začnú odlupovať od stonky. Keď sú melóny zrelé, majú jasne zafarbenú pokožku, ktorá sa mierne mäkne, a vôňu, ktorá sa stáva silnejšou a sladšou

  • Ikona_hnojnie Spon a výsadba - výsadbu vo vonkajšom prostredí uskutočníme v období na prelome IV. - VI. Melón vodový potrebuje pravidelné zalievanie, najmä počas suchých období.

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 15 - 20 cm, zakorenená rastlina v kontajneri (1 ks priesady)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: