ŠTIPĽAVÁ PAPRIKA - SMALL CHERRY CILIEGIA DA RIEMPIRE

Kód: 18749
Akcia Novinka
Neohodnotené
2,60 € –30 %
ŠTIPĽAVÁ PAPRIKA - SMALL CHERRY CILIEGIA DA RIEMPIRE
2,60 € –30 % 1,82 € / ks 1,52 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (3 ks)
Možnosti doručenia

Štipľavá paprika Small Cherry Ciliegia da riempire, známa aj ako "Ciliegia Piccante", je malá paprika, ktorá sa vyznačuje intenzívnou a štipľavou chuťou. Táto paprika patrí medzi najštipľavejšie druhy paprík na svete, jej štipľavosť sa pohybuje medzi 50.000 až 100.000 na Scovilleovej stupnici. Pochádza z talianskej oblasti Calabria, kde je veľmi obľúbená.

Small Cherry Ciliegia da riempire má okrúhly až podlhovastý tvar a dosahuje dĺžku asi 2 - 3 cm. Farba papriky je svetlozelená až tmavočervená. Papriku je vhodné použiť na mnoho spôsobov v kuchyni. Je vynikajúcou ingredienciou do šalátov, omáčok, marinád, polievok alebo na pečenie a grilovanie.

Pri varení sa Small Cherry Ciliegia da riempire môže používať čerstvá, sušená alebo nakladaná. Jej chuť je výrazná, štipľavá, s ovocnou arómou a jemnou sladkosťou. Pri správnom použití môže pridať do jedál vynikajúcu chuť a vytvoriť špecifickú chuťovú kombináciu. Ak preferujete miernejšiu chuť, môžete odstrániť semená a jemne papriku nakrájať.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Capsicum annuum ´Ciliegia da riempire´  

  • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - chilli papričky obľubujú vzdušnú, dobre priepustnú humóznu pôdu. Do pôdy preto zapracujeme kvalitný kompost. Vysádzame koncom mája alebo začiatkom júna, keď už nehrozí prízemný mráz a teplota cez noc neklesá pod 15 °C.

    Pred samotnou výsadbou sadenice počas niekoľkých dní postupne otužujeme a privykáme na slnko, pri výsadbe do fóliovníka či skleníka ich môžeme prikryť bielou netkanou textíliou. Zabránime tak spáleniu listov. 

    Počas pestovania priesad dávame pozor, aby sme rastliny nepreliali, pretože substrát býva navrchu kvetináča zvyčajne preschnutý, no hlbšie je vlhký. Chilli papričky znesú skôr krátke preschnutie ako preliatie. Krátke preschnutie ich môže naopak povzbudiť ku kvitnutiu. Intenzita zálievky závisí od expozície okien a teploty v miestnosti, môže to byť napríklad raz za tri dni. Najvhodnejšia je juhozápadná expozícia, kde je slnko väčšinu dňa.
  • Ikona_plody Plod - papričky sú veľké približne 2 - 3 cm, majú okrúhly až podlhovastý tvar

  • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - podľa oblasti pestovania od VII. - VIII.

  • Ikona_hnojnie Spon a výsadba - prelom V./VI. 

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 15 - 20 cm, zakorenená rastlina v kontajneri (1 ks priesady)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: