ALBÍZIA JULIBRISSIN 'OMBRELLA' BOUBRI

Kód: 12606
Novinka BESTSELLER
5 hodnotení
56 € / ks 46,67 € bez DPH
DOČASNE VYPREDANÉ
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Albízia 'Ombrella' Boubri je menší strom dorastajúci do výšky iba 6-8 metrov. Tento nádherný strom sa od základného druhu líši tmavšou farbou listov a sýtejším sfarbením kvetov. Listy odrody "OMBRELLA BOUBRI" sa počas dažďa a noci pomaly zatvárajú, takže ju nazývajú aj "spiaci strom". Lepšie odoláva chladu než typická forma albízie a prežíva zimné mrazy až do -25 °C. Albízia julibrissin je strom dáždnikovitého tvaru. Má hladký kmeň a pôvabne prehnuté konáre. Jej koruna je otvorená a umožňuje slnečnému svetlu prenikať a listom rásť aj pri kmeni. Kvety sú voňavé, bledo- až tmavoružové a usporiadané vo voľne rozvetvených zhlukoch na konci konárov. Uprostred leta ich vôňa napĺňa vzduch. Plody sú ploché struky dlhé 12-18cm a obsahujú svetlohnedé oválne semená. Listy sú asi 30cm dlhé, úzke, papraďovité a umiestnené na konároch striedavo. V záhrade uprednostňuje priame slnko a rastie aj v čiastočnom tieni. Je odolná voči soli a suchu a dokáže rásť na širokom spektre pôdnych typov.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Albizia julibrissin 'Ombrella' Boubri
  • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - Uprednostňuje priame slnko a rastie aj v čiastočnom tieni. Je odolná voči soli a suchu a dokáže rásť na širokom spektre pôdnych typov.

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - je mrazuodolnejšie ako základný kultivar, ale nedoporučuje sa pestovať v chladnejších oblastiach Slovenska

  • Ikona_dozrievanie Termín výsadby - Kontajnerované stromy možno vysádzať počas celého roka, s výnimkou nízkych teplôt a zamrznutej pôdy. Neodporúčame vysádzať stromy ani vo veľkých letných teplotách.

  • Termin_kvitnutiaTermín kvitnutia - VII. - VIII.
  • Ikona_vyska pri dodani Výška rastu - 6-8m v dospelom veku šírka 4-6m

  •  Ikona_vyska pri dodani Aktuálna predajná výška - 100 cm - bez založenej korunky

  • Blot Farebnosť - Listy sú sýto zelené, kvety tmavoružové

  • Ikona_plody Plod - Ploché struky 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: