Vážení zákazníci, v týchto dňoch expedujeme objednávky, ktoré boli vytvorené pred 15. októbrom a obsahujú okrem iného tovaru aj voľnokorenné ovocné stromy. Aktuálny čas expedície nových objednávok je odhadovaný na 7 - 10 dní od objednania. Ďakujeme za pochopenie.

MARHUĽA PINKCOT® - PODPNÍK ADESOTO

Kód: 99910986
Novinka
11,49 € / ks 9,58 € bez DPH
EXPEDUJEME PO 20.10.2021 (111 ks)

Marhuľa Pinkcot je veľkoplodá, veľmi skorá, atraktívna a spoľahlivo plodiaca odroda, pôvodom z Francúzska. Má stredne silno rastúce stormy, ktoré sú jednoducho tvarovateľné, v plodnosti sa koruna rozkladá a vytvára predčasný obrast. Je čiastočne samoopelivá, veľmi mrazuodolná v dreve aj v dobe kvitnutia. Kvitnutie je veľmi intenzívne. Do rodivosti vstupuje skoro, plodí veľmi bohato a pravidelne. Je potrebné každoročne vykonávať prebierku plodov, nakoľko odroda patrí medzi najúrodnejšie skoré odrody. Dozrieva v druhom marhuľovom týždni, 5 - 6 dní pred odrodou Orangered, začiatkom až v druhej polovici júla. Plody sú guľaté, veľmi veľké. V dobrých podmienkach a po prebierke dosahujú až 80 g. Farba šupky je žlto-oranžová, na 50 % prekrytá intenzívnou červeňou. Dužina je veľmi pevná, dobre oddeliteľná od kôstky, dobre znáša prepravu. Chuť je dobra, sladká, harmonická, plody dosahujú 11 % cukornatosť. Odroda je odolná voči chorobám, spoľahlivo rodí aj v rokoch s neskorými jarnými mrazmi. Vhodná je aj do okrajových oblastí.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - slnečné a teplé stanovisko, vhodná aj do okrajových polôh na chránenom stanovisku

  • Ikona_opelovanie Opeľovanie - čiastočne samoopelivá, odporúča sa k iným odrodám 

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuodolná v kvete aj v dreve, dobre odoláva jarným mrazom

  • Ikona_podpnik Podpník - Adesoto

  • Ikona_plody Plod - plody sú guľaté, veľmi veľké. V dobrých podmienkach a po prebierke dosahujú až 80 g. Farba šupky je žlto-oranžová, na 50 % prekrytá intenzívnou červeňou. Dužina je veľmi pevná, dobre oddeliteľná od kôstky, dobre znáša prepravu. Chuť je dobra, sladká, harmonická, plody dosahujú 11 % cukornatosť.

  • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - VII.

  • Ikona_skladovatelnost Skladovateľnosť - nie je vhodná na skladovanie

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 150 - 170 cm, voľnokorenný strom

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.