Dajte NIE rastlinám zo supermarketu

 

Našli ste si peknú inšpiráciu k výsadbe okrasnej rastliny, prípadne ste sa rozhodli vypestovať si doma vlastné ovocie alebo sa chcete potešiť len peknou kvetinou.
Ak ste už pripravený si kúpiť domov alebo na záhradku nové rastliny či dreviny, tak spravíte naozaj najlepšie, ak zamierite do miestneho záhradného centra. Prečo?

Isteže, môžete nájsť rastliny v supermarketoch a pri ich kúpe Vám to ušetrí zopár eur. Ale ako sa hovorí, dostanete to, za čo ste si zaplatili. Nakoniec to tak vo väčšine prípadov aj dopadne a ľudia, ktorí si kúpili rastliny v supermarkete, to už viac nespravia, isto tušíte všetci prečo.

 

Poznáte výhody nakupovania rastlín v záhradných centrách od skutočných záhradníkov ?

 

Zdravé a kvalitné rastliny

V mnohých prípadoch je deň odoslania rastliny od dodávateľa do supermarketu posledným dňom, kedy je rastlina v dobrom stave. Personál supermarketov jednoducho neposkytuje rastlinám tú správnu úroveň starostlivosti a nedostatok ich odbornosti znižuje rastlinám každým dňom kvalitu.

V záhradnom centre je personál, ktorý miluje rastliny, je opatrný pri polievaní a hnojení, čo zabezpečuje dobrý základ pre ich správny rast. Výsledkom tvrdej práce záhradníkov sú zdravé rastliny, ktorým sa bude aj po vašej kúpe a prinesení domov dariť oveľa lepšie ako tým z "potravín".

 

Široká škála výberu

Supermarkety, potraviny a novopečení hobby priekupníci majú obmedzený výber rastlín – zvyčajne ponúkajú len tie najbežnejšie, s najnižšou výrobnou cenou, prípadne druhú triedu alebo poškodené či choré rastliny. Ak hľadáte kvalitu, široký sortiment, možnosti výberu, je pre vás oveľa lepšie navštíviť záhradné centrum.

V záhradnom centre, ako je napríklad to naše vo Veselom, nájdete naozaj pestrú škálu krásnych, kvalitných a zdravých rastlín. Môžete si tu tiež kúpiť odrody a rastliny, ktoré sú z našej vlastnej ovocnej škôlky. Komu by sa neľúbilo mať na záhrade rastliny vypestované na Slovensku?

 

Miestne záhradnícke znalosti

Vedomosti sú sila - a môžeme si povedať realitu: znalosti personálu v supermarketoch a hobbymarketoch v našom odbore nie sú ich silnou stránkou. Pravdepodobne vám nebudú vedieť poskytnúť veľa informácií o rastlinách a odrodách, ktoré majú na predaj a k tomu Vám nepomôžu ani s odporúčanou starostlivosťou.

Personál Vášho miestneho záhradníckeho centra má rozsiahlejšie odborné znalosti a môže Vám poskytnúť podrobnosti o rastlinách, o to ako sa o ne starať, na čo si dávať pozor. Môžete získať aj rady o miestnych pôdnych podmienkach, bežných škodcoch v regióne, odporúčania k nadmorským výškam a odpovede na všetky Vaše otázky týkajúce sa záhradníctva.

Ak žijete v okolí Piešťan alebo Trnavy a hľadáte najlepšie miesto na nákup rastlín, skúste navštíviť Záhradné centrum Plantex vo Veselom pri Piešťanoch. Ide o nový a jedinečný koncept záhradného centra, ktoré prináša spojenie kvalitných rastlín z vlastnej ovocnej škôlky, ovocia z vlastných sadov, zdravých, kvalitných a chutných potravín. Zážitok a atmosféru dotvára aj kvalitný dizajnový tovar a doplnky pre dom aj záhradu. Plantex už viac ako 20 rokov pomáha skrášľovať záhrady na Slovensku. Či už ste profesionálny a skúsený záhradník alebo nováčik, ktorý sa snaží zútulniť svoje okolie alebo hľadáte iba kvalitné potraviny, zdravé ovocie, či oku lahodiace dizajnové produkty, tak vo Veselom to môžete všetko nájsť zabalené v príjemnom prostredí záhradného centra.

Navyše, keď nakupujete vo Veselom, tak podporujete miestnych záhradníkov a ľudí z okolitých dedín, ktorí denne tvrdo pracujú v ovocnej škôlke, pri rastlinách, stromoch, na poliach a v sadoch. Vašim nákupom v záhradnom centre im aj vy pomáhate mať prácu a podporujete ich.

Keď nabudúce uvidíte rastliny, stromčeky alebo kvietky v supermarkete či potravinách, tak si spomeňte na tieto slová.
Nakupovanie v Záhradnom centre Plantex vo Veselom dáva zmysel. Nájdite svoje dokonalé rastliny u nás ešte dnes.

 

sme tu pre Vás

Tím firmy PlantexZáhradné centrum Plantex vo Veselom

a

Online Záhradníctvo Plantex | www.zahrada-plantex.sk |