SYMBIVIT® - MYKORHÍZNE HUBY (750 G)

Kód: 99902241
Novinka
1 hodnotenie
Značka: SYMBIVIT
13,90 € / ks 11,58 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (>5 ks)
Možnosti doručenia

Prípravok SYMBIVIT® je založený na využití skvelých vlastností mykorhíznych húb. Jedná sa o granulovaný prípravok, ktorý sa ľahko používa a Vaše rastliny z neho budú mocť čerpať to najlepšie pre ich krásu, rast a odolnosť. Mykorhízne huby obsiahnuté v Symbivite sa napoja na korene rastlín, následne budú rásť, čerpať živiny z pôdy a podporovať rastlinu počas jej celého života.

Detailné informácie

Podrobný popis

Účinok SYMBIVITU

 • zlepšenie výživy, rastu a zdravotného stavu rastlín
 • lepšia tvorba kvetov a plodov, vačšia výnosnosť
 • výrazne znížená potreba zálievky a hnojenia
 • zvýšenie odolnosti rastlín voči stresu (sucho, presádzanie a i.)
 • vhodné aj pre rastliny pestované vo svahu (vlyv na spevnenie pôdy)

 

Symbivit je vhodný pre:

 • kvitnúce rastliny a väčšinu izbových rastlín (ruža, cyklamény, balkónové kvety, črepníkové - pelargónie, petúnie, muškáty, verbeny a pod.)
 • popínavé rastliny, okrasné trávy
 • väčšinu okrasných ihličnanov (tuje, tis, jalovec, cyprusy a pod.)
 • niektoré okrasné stromy a kríky (javor, jaseň, žeriav a pod..)
 • zeleninu (paradajky, uhorky, cibuľa, pór, cesnak a pod.)
 • ovocie (jahody, maliny, ríbezle, jablone a pod.)
 • ošetrenie trávnika, pri ich zakladaní a údržbe

 

Symbivit je nevhodný pre:

Pre ihličňany, napr. pre borovicu, smrek, jedľu a niektoré listnaté dreviny (buk, dub, breza a i.) použite prípravok ECOVIT®.

Pre vresovcovité rastliny (vresy, azalky, čučoriedky, rododendrony a i.) použite prípravok RHODOVIT®.

 

Aplikácia a dávkovanie

Aplikuje sa pomocou priloženej odmerky (15 g). Pri použití na záhonoch nasypte prípravok na dno výsadbovej jamky tak, aby sa vytvorila súvislá vrstva (1 cm), vysaďte rastlinu. Pri použití v kvetináčoch je dávka 1 odmerka na každý 1 liter objemu kvetináča. Prípravkom nemôžete rastlinu predávkovať. Prípravok je možné aplikovať plošne vo vrstve cca 3 cm pod semená pred samotným výsevom (150 g/m²). Najprv aplikujte prípravok, potom prekryte vrstvou zeminy a na plochu vysejte semená.

Príklad dávkovania: 

 • na koreňový bal muškátu s objemom koreňov 1 liter, použijete 1 odmerku (=15 g). Balenie Symbivitu Vám tak vystačí na 50 rastlín muškátu
 • na koreňový bal ruží s objemom koreňov 3 liter, použijete 3 odmerky (=45 g). Balenie Symbivitu Vám tak vystačí na 16 rastlín ruží
 • na koreňový bal tuje s objemom koreňov 5 litrov, použijete 5 odmerkiek (=75 g). Balenie Symbivitu Vám tak vystačí na 10 tují
 • na koreňový bal magnólie s objemom koreňov 10 litrov, použijete 8 odmeriek (=120 g). Balenie Symbivitu Vám tak vystačí na 6 rastlín

 

Zloženie

Symbivit obsahuje prírodné ílové nosiče, reprodukčné častice 6 druhov mykorhíznych húb vo forme spór a časti kolonizovaných koreňov rastlín, bioaditíva podporujúce vývoj mykorhíznej symbiózy (prírodné humáty, výťažky z morských riás, mleté horniny) práškový biologicky rozložiteľný polyakrylamidový gél.

Doplňujúce informácie - upozornenie

Pre správne fungovanie prípravku je nevyhnutné, aby došlo k jeho priamemu kontaktu s koreňmi rastlín. Vyvarujte sa použitiu systemických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácií prípravku. Účinky prípravku SYMBIVIT môžu byť znížené nadmerným používaním chemických hnojív (nesmie dôjsť k predávkovaniu rastliny). Prípravok je možné pre optimálny výsledok kombinovať s prírodným hnojivom CONAVIT. Prípravok skladujte na chladnom a suchom mieste. Prípravok je použiteľný 2 roky od dátumu výroby pri správnom uskladnení. Namáčacia zmes musí byť použitá v deň prípravy. Prípravok obsahuje prirodzene sa vyskytujúce huby, nie je toxický a ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje genetický upravené organizmy a nezanecháva toxické zvyšky v pôde.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: