ALBÍZIA JULIBRISSIN (RÚŽOVÁ)

Kód: 70198
Novinka BESTSELLER
Neohodnotené
14,70 € / ks 12,25 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (3 ks)
Možnosti doručenia

Albízia julibrissin je elegantný strom dáždnikovitého tvaru. Má hladký kmeň a pôvabne prehnuté a polo-prehnuté konáre. Je veľmi obľúbenou nie len pre svoje dekoratívne vlastnosti, ale aj pre to že má veľký  význam pre včely. Jej koruna je otvorená a umožňuje slnečnému svetlu prenikať. Kvety sú voňavé, bledoružové až tmavoružové a usporiadané vo voľne rozvetvených zhlukoch na konci konárov. Albízia je veľmi vhodný strom na pestovanie v blízkosti domu, kde môže rásť aj nad strechou alebo terasou. Vyniká ako solitér alebo v redšej skupinovej výsadbe.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Albizia (Albisia) julibrissin 
  • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - Uprednostňuje priame slnko a rastie aj v čiastočnom tieni. Je odolná voči soli a suchu a dokáže rásť na širokom spektre pôdnych typov.

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - Je zaradená do zóny 6b, preto ju môžeme pestovať iba v najteplejších oblastiach Slovenska (mimo horských oblastí, do 900 mnv).

  • Ikona_dozrievanie Termín výsadby - Kontajnerované stromy možno vysádzať počas celého roka, s výnimkou nízkych teplôt a zamrznutej pôdy. Neodporúčame vysádzať stromy ani vo veľkých letných teplotách.

  • Termin_kvitnutiaTermín kvitnutia - VII. - VIII.
  • Ikona_vyska pri dodani Výška rastu - Rastie ročne 30 - 100 cm, podľa kvality pôdy a závlahy. U nás dorastá do max. výšky a šírky 3.5 metrov. Ak strom potrebujeme zrezať, realizujeme ho skoro na jar. Konáre však nerežme viac ako o jednu tretinu, aby sme sa nepripravili o kvety.

  • Ikona_vyska pri dodani Aktuálna predajná výška - 25-30 cm 

  • Blot Farebnosť - Listy sú sýto zelené , papraďovité, asi 30 cm dlhé a umiestnené na konároch striedavo. Listy sa na noc zatvárajú a umožnia teplu unikať zo strechy alebo terasy.  Kvety sú voňavé, bledo- až tmavoružové .

  • Ikona_plody Plod - Ploché struky dlhé 12 - 18 cm, obsahujú svetlohnedé oválne semená

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: