GOJI - SWEET LIFEBERRY®

Kód: 99906267
Neohodnotené
8,90 € / ks 7,42 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (15 ks)
Možnosti doručenia

Kustovnica (Goji) je opadavý, rýchlo rastúci, tŕnistý ker, ktorý potrebuje dostatok miesta a slnečné stanovisko, aby plody dobre dozrievali. Kvety sú rúžové až jemne fialové a bobule majú jasnú červenooranžovú farbu. Kustovnicu sadíme do vzdušnej, hlinito-piesočnatej pôdy. Kustovnica je obojpohlavná, preto nepotrebuje opeľovača. V našich podmienkach je plne mrazuvzdorná. Dorastá do výšky 1,5 - 1,8 metra, vo veľmi dobrých podmienkach môže dosiahnúť výšku 2 metre. 

Pochádza z Číny a traduje sa, že podporuje dlhovekosť a silu. Posilňuje imunitný systém, zlepšuje zrak, krvný obeh, znižuje cholesterol a má protirakovinové, protizápalové a antioxidačné účinky. Konzumácia goji výrazne prospieva celému organizmu. Plody sa jedia surové a sušené a môžeme z nich variť aj čaj, podobne ako zo šípok. 

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Lycium barbarum SWEET LIFEBERRY®

  • Ikona_miesto pre pestovanie  Miesto pre pestovanie - slnečné a teplé stanovisko, teplé oblasti. Zanedbanie omladzovacieho rezu býva často príčinou toho, že kustovnica neplodí alebo plodí len veľmi málo, preto je potrebné strihaniu venovať obzvlášť veľkú pozornosť. Hlavným cieľom prerezávania je získať vysoko rodivú a vitálnu rastlinu. Odstraňujeme vždy koreňové mládniky, staré a suché konáre, prekrížené konáre a zahusťujúce konáre, aby sme zabezpečili dostatok priestoru pre rast plodivých výhonov. Rez vykonávame vždy v apríli a júni podľa potreby.
  • Ikona_opelovanie Opeľovanie - samoopelivá, prítomnosť ďalšej rastliny zvyšuje násadu plodov

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuvzdorná 

  • Ikona_plody Plod - veľké, dĺžka cca 1 cm, červenooranžové sladšie 

  • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - plody dozrievajú od augusta a chutia rovnako dobre čerstvé ako aj sušené

  • Ikona_skladovatelnost Skladovateľnosť - vhodné na sušenie

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 30 - 50 cm, ker, kontajner

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: