ROKOHUMIN - Hnojivo SYPKÝ UNIVERZÁL 50 g

Kód: 3521
Novinka
0,85 € / ks 0,71 € bez DPH
1 - 10 DNÍ
Položka bola vypredaná…

Sypké hnojivo slúžiace na podporu zakoreňovania a dodanie živín pri výsadbe. Hnojivo Rokohumin je vyrobené z vedľajších živočíšnych produktov. Použitím hnojiva rastlina získava na sile a stabilite rastu. Humínová zložka priamo ovplyvňuje úrodnosť pôdy, napomáha udržaniu vody v pôde. Výraznou mierou napomáha zvýšeniu obsahu chlorofylu a účinnosti fotosyntetickej funkcie. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Rokohumín "Sypký" je organické hnojivo vhodné pre každého záhradkára a pestovateľa zeleniny, drobného ovocia, vínnej révy, ovocných stromov, izbových kvetov, okrasných krov, záhradných kvetov a trávnikov. Tiež je vhodné na pestovanie petúnií, muškátov, orchideí, papradí, bonsajov... Je tiež vhodné ku všetkým plodinám, ktoré sú citlivé na spálenie alebo prehnojenie dusíkom. Hnojivo viaže toxické kovy v pôde a tým zabraňuje ich kumulácií v rastlinách. Podporuje klíčivosť a životaschopnosť rastlín a odolnosť voči škodcom. Umožňuje príjem makro a mikro živín koreňovou sústavou a tým zamedzujú i výskyt chlorózy rastlín. Upravuje aj vodný režim v pôde, obohacuje pôdu o mikroorganizmy. 

Hnojivo ďalej obsahuje v malom množstve fosfor "v prírodnej forme" ako aj ostatné živiny a stopové prvky. Ekologicky priaznivá forma dusíka zabraňuje nahromadeniu zdraviu škodlivých dusičnanov v rastlinách a plodoch zeleniny, či drobného ovocia, zamedzuje znečisteniu spodných vôd nežiadúcimi dusičnanmi. 

Univerzálnosť a výrazne ekologický charakter je hlavnou výhodou tohto hnojiva. 

Pri výsadbe rastlín alebo stromov obsah vrecka vysypeme do vykopanej jamy, hnojivo premiešame so zeminou, vložíme stromček alebo ker a zasypeme zvyškom zeminy. Pri výsadbe rastlinu výdatne zalejeme vodou. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.