KALATEA ŠAFRÁNOVÁ

Kód: 7895
Novinka
17,40 € / ks 14,50 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (3 ks)

Kalatea šafránová je tropická rastlina, ktorá pochádza z dažďových pralesov Brazílie a okolitých tropických oblastí strednej a južnej Ameriky. V prirodzenom prostredí rastie kríčkovito ako podrast vysokých stromov. U nás sa pestuje ako okrasná izbová rastlina. Má tmavozelené zvlnené podlhovasté listy bez kresby, rastúce na dlhých stonkách. Zo spodnej strany sú sfarbené jednoliato do tmavobordovej farby. Svojou výraznou oranžovou farbou rozžiari každú izbu alebo kanceláriu. Kvitne dlho, z jej kvetov sa môžete tešiť 2 - 3 mesiace. Aby Calathea po odkvete opäť rozkvitla, treba najskôr odstrániť odkvitnuté kvety a naďalej sa o ňu dobre starať. Po čase sa automaticky objavia nové výhonky. Keď tieto výhonky dosiahnu dĺžku asi 10 cm, bude treba rastline trochu pomôcť, aby opäť zakvitla.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Calathea croc. Tassmania

  • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - Kalatea šafránová vyžaduje umiestnenie na svetlom, prípadne mierne tienistom stanovišti bez priameho slnečného žiarenia a s vyššou vlhkosťou vzduchu. Vhodná je bežná izbová teplota, ktorá by ideálne nemala presahovať hodnoty 15 – 25 °C . Treba dať tiež pozor, aby rastlina nestála v prievane. Nevhodné sú okná umiestnené na juh alebo západ. Vyhovuje jej dobre priepustná, ľahká zemina, ktorá môže obsahovať piesok aj rašelinu. Rastlina vyžaduje dostatočnú zálievku, substrát musí byť stále mierne vlhký, treba dať pozor, aby nevyschol. Rastliny môžu stáť v cca 2 cm vrstve vody, pri menších rastlinách stačí 1 cm. Vyhovuje jej aj pravidelné rosenie listov. Odporúčame na to použiť mäkkú (odstátu, prevarenú) vodu izbovej teploty, aby na listoch neostávali škvrny. Zvýšenú vlhkosť okolo rastliny môžete zabezpečiť tým, že ju postavíme na misku so zvlhčovacími kamienkami a/ alebo ju budeme pestovať spoločne s inými vlhkomilnými rastlinami. Hnojivo jej podávame raz mesačne, s výnimkou obdobia kvitnutia.

  • Termin_kvitnutiaKvitnutie - kvitne dlho, z jej kvetov sa môžeme tešiť 2 - 3 mesiace. Aj po odkvitnutí zostáva veľmi dekoratívnou izbovou rastlinou

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť -  teplota v zime by nemala klesnúť pod 15 °C. Rastlina nie je mrazuvzdorná

  • Ikona_dozrievanie Termín výsadby - rastlinka je vhodnejšia do interiéru   

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 5 - 15 cm

  • Blot Farebnosť - kvety sú sýtooranžové, listy tmavozelené s bordovou spodnou stranou  

  • Ikona_plody Plod - bez plodov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.