LIESKA WEBBOVA (KER)

Kód: 99902825
Novinka SAMOOPELIVÁ
12 hodnotení
12,90 € / ks 10,75 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (>5 ks)
Možnosti doručenia

Veľkoplodá odroda liesky, pochádza z anglického šľachtenia. Radí sa medzi stredne neskoré, dozrieva v polovici septembra. Plody sú stredne veľké, majú podlhovastý valcovitý tvar, zo strán sú jemne sploštené. Majú stredne hrubú škrupinu svetlohnedej farby s tmavšími pruhmi. Jadro je veľké až veľmi veľké, krémovej farby, s hnedou vráskavou šupkou. Má sladkastú chuť. Pančuška je dlhšia ako plod, pevne ho uzatvára. Je to čiastočne samoopelivá odroda. Na to, aby priniesla dobrú úrodu je potrebné vysadiť aj opeľovača. Najlepšie sa opeľuje s odrodami Hallská obrovská a Lombardská biela. Kry dorastajú do výšky 3 - 6 m, prinášajú kvalitné, pravidelné a bohaté úrody. Je vhodná na výsadbu do teplých oblastí, na slnečné stanovisko s hlinitopiesočnatými pôdami, ktoré majú dobrú zásobu živín a vlahy.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov: Corylus avellana Webbova 
  • Ikona_miesto pre pestovanie  Miesto pre pestovanie - slnečné stanovisko, hlinitopiesočnaté pôdy s dostatkom živín a vlahy, do teplejších oblastí

  • Ikona_opelovanie Opeľovanie - čiastočne samoopelivá, dobrým opeľovačom je Hallská obrovská a Lombardská biela

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuvzdorná

  • Ikona_plody Plod - stredne veľký, podlhovasto valcovitý tvar, zo strán je jemne sploštený; škrupina je hrubá, svetlohnedá s tmavšími pruhmi; jadro je veľké až veľmi veľké, krémovej farby s hnedou vráskavou šupkou; pančuška je dlhšia ako plod, pevne ho uzatvára.

  • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - pol. IX. 

  • Ikona_skladovatelnost Skladovateľnosť - dlhodobo

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 80 - 100 cm, ker, zakorenená rastlina v kontajneri

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: