MALINA LITTLE SWEET SISTER® (DO ČREPNÍKA)

Kód: 99909939
SAMOOPELIVÁ
220 hodnotení
10,90 € / ks 9,08 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (>5 ks)
Možnosti doručenia

Trpasličia odroda červenej maliny, dozrieva od augusta do októbra. Plody sú veľké, červenej farby, sú veľmi aromatické a sladké. Majú univerzálne použitie – sú výborné v čerstvom stave, dajú sa použiť do dezertov aj na výrobu džemov a ďalších výrobkov. Samoopelivá. Dorastá do výšky 0,8 - 1 m, má kompaktnejší rast, preto je vhodná aj na pestovanie v nádobe na balkóne alebo terase. Nie je náchylná na choroby, dá sa pestovať bez chemickej ochrany. Najlepšie sa jej bude dariť na slnečnom stanovisku s priepustnou živnou pôdou. Je vhodná na pestovanie aj v chladnejších oblastiach.

Detailné informácie

Podrobný popis

 • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Rubus idaeus Little Sweet Sister®
 • Ikona_miesto pre pestovanie  Miesto pre pestovanie - slnečné stanovisko, priepustná pôda s dostatkom živín, aj do chladnejších oblastí, vhodná na pestovanie v nádobe na balkóne či terase. 
   
  Maliny sa môžu pestovať aj v nádobách alebo hrantíkoch na balkóne, či terase. Základné pravidlo: čím väčší črepník použijeme, tým lepší je rast a úroda. Veľkosť črepníka: obsah od 20 litrov. Dno črepníka musí mať otvory, aby mohla odtekať prebytočná voda. Na spodok črepníka dajte 5 cm vrstvu štrku pre lepšiu drenáž. Vrstvu zakryte rúnom, aby sa pôda nepremiešala so štrkom.  Dávajte pozor na okraj črepníka, aby zem nebola až po úplný okraj, kvôli lepšiemu zalievaniu. Hnojenie : použite naše univerzálne hnojivo. Zavlažovanie: vysadené v črepníku potrebujú bohatú zálievku. Bežne sa zalievajú raz do dňa. Zimná ochrana: nádoby postavte tesne vedľa seba na chránené miesto. Počas silných mrazov prikryte nádoby rúnom. Nezabúdajte, že aj v zime je nutná mierna zálievka. Mráz znižuje vlhkosť pôdy. Preto rastliny častejšie vysychajú než vymŕzajú.  

 • Ikona_opelovanie Opeľovanie - samoopelivá

 • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuvzdorná

 • Ikona_plody Plod - veľký, červenej farby, veľmi aromatický a sladký, výborný v čerstvom stave aj na spracovanie

 • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - VIII. až X.

 • Ikona_skladovatelnost Skladovateľnosť - nie je vhodná na skladovanie

 • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - cca 30 - 50 cm, ker, kontajner

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: