Vavrínovec lekársky NOVITA (80 - 100 cm)

Kód: 661
Neohodnotené
22,50 € / ks 18,75 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (1 ks)
Možnosti doručenia

´Novita´ je novodobou senzáciou medzi vavrínovcami. Konečne sa podarilo vyšlachtiť otužilý druh, ktorý má všetky atribúty predtým chúľostivých kultivarov.

 Vznikla selekciou odrody ´Rotundifolia´, ktorej je veľmi podobná, ale o niečo krajšia. Listy sú lesklé, kožovité, 10-15 cm dlhé, sviežozelenej farby ako malé a menia sa na tmavozelené s o niečo svetlejším žilkovaním. Oproti ´Rotundifolii´ má listy viac roztvorené, takže sa plne ukáže ich krása. List rastie mierne do špičky.´

Novita´ rastie rýchlo všetkými smermi, ale prednostne do výšky, takže onedlho tvorí pekný, hustý, stálezelený krík.  Táto odroda kvitne väčšinou až v neskoršom veku a v dospelosti. Kvetov býva potom mnoho rovnako ako veľkých čiernych plodov. Na základe testov z Plants for a Future sa dokázalo, že nebezpečie hrozí iba v prípade konzumácie semien a nezrelých plodov. Sfarbené či popadané plody neuškodia ani deťom. Strihanie je možné v apríly alebo v polovici júla. Vavrínovec potrebuje vlhkú (nie mokrú!), prednostne kyslú pôdu, ale nie je tak náročný na živiny ako ostatné vyššie druhy. Porastie na slnku i v tieni. Na slnku bude kompaktnejší a hustejší, v tieni bude tvoriť dlhšie vetvy.  Rastlina by nemala úplne vyschnúť. Plne mrazuvzdorný do -25°C , Je vhodná ako rýchlo rastúca clona alebo mohutnejší, stálezelený solitérny krík, rovnako ako je ideálnym pozadím pre nižšie a inak sfarbené kríky či stromky.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Prunus laurocerasus Novita
  • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - Slnečné stanovisko, polotieň, tieň. Pôda mu vyhovuje vlhká, priepustná, mierne kyslá.

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuvzdorná do -25 °C

  • Ikona_dozrievanie Termín výsadby - III.-V / IX -XI

  • Termin_kvitnutiaTermín kvitnutia -  IV-V
  • Ikona_vyska pri dodani Výška rastu - V dospelosti dorastá do výšky 2-3 m a šírky 2-3 m

  • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní -  dodávame v kontajneri C3

  • Blot Farebnosť - Listy sú lesklé, kožovité, 10-15 cm dlhé, sviežozelenej farby ako malé a menia sa na tmavozelené s o niečo svetlejším žilkovaním. Táto odroda kvitne väčšinou až v neskoršom veku a v dospelosti.

  • Ikona_plody Plod - Guľovité čierne nejedlé. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: