SULKA - KONCENTRÁT SÍRY S OBSAHOM N, K, CA

Kód: 13766/250 13766/500 Zvoľte variant
Neohodnotené
5,49 € / ks 6,99 € / ks od 5,49 € / ks 4,58 € bez DPH 5,83 € bez DPH od 4,58 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (>5 ks) SKLADOM V ESHOPE (>5 ks) Zvoľte variant
Variant
Možnosti doručenia

Sulka - K je kvapalný sírny koncentrát obsahujúci 19 % polysulfidické síry, bezchloridový draslík a dusík. Je určená predovšetkým pre základné hnojenie pôdy. Ďalej sa tento koncentrovaný postrekový prípravok používa na ochranu rastlín proti hubovým chorobám a živočíšnym škodcom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Charakteristika

Kvapalné NK hnojivo 3 % N + 14 % K2O + 2 % CaO + 19 % S

 

Pôsobenie a použitia

Používa sa ako pôdne hnojivo a je určené na doplnenie konkrétnych výživových zložiek významne ovplyvňujú kvalitu pestovaných plodín. Patrí medzi najkoncentrovanejšej zdroje síry v čírej Roztok forme, ktorá je dobre prijateľná rastlinami, časť v rýchlo pôsobiace a časť v pozvoľne pôsobiaca forme. Je vysoko efektívnym zdrojom síry v polysulfidické forme, ktorá v pôde pozvoľna oxiduje na elementárnu, na rastliny rýchlo pôsobiace síranom formu. Je tiež zdrojom dusíka v rýchlo pôsobiace močovinový forme a neobsahuje dusičnanový - nitračný dusík, ktorý je hlavným zdrojom nekrotického pôsobenie na rastliny. Vzhľadom k vysokému obsahu polysulfidické síry vykazuje tiež fungicídny a akaricídny účinnosť a je účinný proti viacerým hubovým chorobám (hlavne proti múčnatke) a tiež proti niektorým živičišným škodcom. Ako sekundárny živinu obsahuje vápnik vo vodorozpustnej forme, ktorá v rastlinách reguluje látkovú premenu a je jednou z hlavných zložiek pre vytváranie mechanizmov, tzv. Indukovanej rezistencie rastlín. Znižuje tiež kyslosť pôd.

Dávkovanie pri hnojení

Hnojivá zálievka minimálne 14 dní pred výsadbou. Množstvo hnojiva k rozmiešanie v 10 litrov vody (dávka na 10 m2 pôdy):

  • Obilniny 12 - 15 ml
  • Olejniny 12 - 14 ml
  • Zemiaky 10 - 12 ml
  • Hlúboviny, cibuľa, cibuľoviny 12 - 15 ml

Dávkovanie pri ošetrení proti škodcom:

Sulka - K má tiež vynikajúce účinky na ošetrenie drevín, vínnej révy a ovocných stromov. Vplyvom prítomnosti síry pôsobí pozitívne proti prezimujúcim škodcom a proti kučeravosti broskýň. Aplikuje sa postrekom pred rašením. Množstvo hnojiva rozmiešaného do 5 l vody:

  • Broskyne 200 - 250 ml
  • Vínna réva 200 - 250 ml
  • Ovocné stromy 50 - 60 ml

Aplikačné poznámky:

Najlepšie výsledky dosiahneme pri teplotách do 20 °C. Pri vyšších teplotách nad 25 °C a postreku na rastlinu môže hnojivo spôsobiť popálenie mladých rastlín.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: