Vážení zákazníci, v týchto dňoch expedujeme objednávky, ktoré boli vytvorené pred 15. októbrom a obsahujú okrem iného tovaru aj voľnokorenné ovocné stromy. Aktuálny čas expedície nových objednávok je odhadovaný na 7 - 10 dní od objednania. Ďakujeme za pochopenie.

BROSKYŇA JAYHAVEN - PODPNÍK ADESOTO

Kód: 99910932
13,49 € / ks 11,24 € bez DPH
EXPEDUJEME PO 20.10.2021 (21 ks)

Veľkoplodá odroda vyselektovaná v roku 1965, šľachtiteľom S. Johnstonom. Broskyňa s výbornými chuťovými vlastnosťami, vysokou úrodnosťou a odolnosťou voči chorobám a mrazu. Jayhaven sa pri testovaní na poľnohospodárskej univerzite vo Viedni ukázala ako veľmi vhodná na bio pestovanie bez použitia pesticídov. Plody sa veľmi podobajú na štandardnú odrodu Redhaven. Úrodnosť je však lepšia o 10 %, s vyšším podielom trhového ovocia. Lepšia je aj veľkosť plodov a ich farebnosť, vhodnosť na prepravu a skladovanie. V dospelosti dosahuje výšku cca 3 m. Odroda je odolná voči kučeravosti (Taphrina deformans) a monilióze (Monilinia laxa). Umožňuje ekologické pestovanie bez chemického postreku.

Detailné informácie

Podrobný popis

 • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Prunus persica Jayhaven 

 • Ikona_miesto pre pestovanie Miesto pre pestovanie - slnečné stanovisko, teplé oblasti

 • Vysadba Pri výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene. Stromček vsaďte do jamy a to tak, aby miesto štepenia / štepenie bolo cca 10 cm nad zemou a korene neboli zatočenie nahor. Stromček zasypte dobrou zeminou. Okolo stromu môžete urobiť  zalievacu misku, aby voda neodtiekla preč, a jeden z najdôležitejších bodov - stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom a dobre zakorenil

 • Ikona_rez Povýsadbový rez má priamy vplyv nielen na rast stromčekov v nasledujúcich rokoch, ale i na ujatie. Ide najmä o zmenu pomeru medzi nadzemnou a podzemnou časťou stromu v prospech podzemnej. Zanedbanie tohto kroku vedie k zvýšenému výparu vody nadzemnou časťou. Nakoľko podzemná časť je v nepomere k nadzemnej, nedokáže naplno vykrývať tento výpar, čo vedie k vyschnutiu nadzemnej časti mladého stromčeka. Pri jesennej výsadbe režeme väčšinou koncom zimy alebo skoro na jar, pri jarnej výsadbe ihneď po zasadení. 

 • Ikona_opelovanie Opeľovanie - samoopelivá

 • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuvzdorná

 • Ikona_podpnik Podpník - Adesoto  

 • Ikona_plody Plod - veľký, hmotnosť 200 - 300 g, guľatý, základná farba zlatožltá, 80 % plochy plodu tvorí granátovo-červená           farba. Dužina je žltej farby, pevná, dobre oddeliteľná od kôstky. Chuť je výborná, vysoko cenená, aromatická sladko-kyslá

 • Ikona_dozrievanie Dozrievanie - VIII. 

 • Ikona_skladovatelnost Skladovateľnosť - dobrá 

 • Ikona_vyska pri dodani Výška pri dodaní - 150 - 170 cm, voľnokorenný strom 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.