PIVÓNIA ČÍNSKA - KARL ROSENFIELD (BYLINNÁ)

Kód: 19054
Neohodnotené
6,80 € / ks 5,67 € bez DPH
SKLADOM V ESHOPE (2 ks)
Možnosti doručenia

Pivónia čínska Karl Rosenfield je poloplný kultivar s tmavo-červeným, až tmavo-ružovým kvetom. V záhradách je považovaná za dlhovekú trvalku, vhodnú pre výsadby do záhonov. Vynikne v záhone v kombinácii s inými trvalkami alebo ako solitér. 

Detailné informácie

Podrobný popis

  • Ikona_botanicky_nazov Botanický názov - Paeonia lactiflora 'Karl Rosenfield'
  • Ikona_vyska pri dodani Výška rastu - cca 80 - 90 cm a rovnakej šírky

  • Ikona_výška pri dodaní Výška pri dodaní - cca 40 - 45 cm, zakorenená rastlina v kontajneri 

  • Ikona_kvet Kvet – polo-plnokvetý, husto pri sebe, rúžový  

  • Ikona_miesto pre pestovanie  Miesto pre pestovanie - darí sa im na slnečnom stanovišti s priepustnými, hlinito-piesčitými až piesčito-hlinitými pôdami. V ťažkých ílovitých a podmáčaných pôdach trpia. Pôdna reakcia pH by mala byť ideálne neutrálna až slabo zásaditá. Pri ich výsadbe dbáme na dôkladné spracovanie pôdy. Musíme ju zbaviť vytrvalých burín a ak máme možnosť hlboko zapracujeme dobre vyzretý kompost, čím podporíme tvorbu kvetných pukov. Delené voľnokorenné rastliny sadíme buď na jeseň alebo skoro na jar. Rastliny v kontajneroch môžeme vysádzať po celé vegetačné obdobie.

  • Ikona_mrazuvzdornost Mrazuvzdornosť - mrazuvzdorná / Pivonky na zimu zaťahujú, s príchodom chladnejšieho počasia ich nadzemná časť odumiera. Trvalky zvykneme čistiť až skoro na jar, u pivoniek je ale vhodné spraviť výnimku a odumreté časti rastlín odstraňovať ešte na jeseň aby sa zamedzilo šíreniu hubových chorôb.

  • Ikona_dozrievanie Termín kvitnutia - VI. -  IX. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: